چند شب پیش خواب دیدم جنگ شده. داخل یک اتوبوس بودیم و نمی دانم کدام گوری می رفتیم. البته اولش نمی دانستم جنگ شده و اتوبوس کدام گوری می رود، بعد فهمیدم جنگ شده و اتوبوس هم دارد می رود سمت فرودگاه. دلیل فرودگاه رفتن را می خواهید بدانید؟ ای بابا! شما هم کم گیر نمی دهیدها! عزیز من دارم خواب تعریف می کنم، فیلمنامه که دکوپاژ نمی کنم! در خواب هم هر اتفاقی ممکن است بیافتد که من و شما دلیلش را ندانیم. البته اگر دلتان خواست بیایید نگارنده را هیپنوتیزم کنید شاید ناخودآگاهش برایتان توضیح داد که اصلاً چرا جنگ و چرا اتوبوس و چرا فرودگاه. خلاصه جانم برایتان بگوید، زیاد نزدیک نشده بودیم که فرودگاه را با یک موشکی چیزی ترکاندند. به همین سادگی مقصدمان ترکید دود شد رفت هوا. می فهمید؟ مقصدمان دود شد رفت هوا. و اصولاً آدم وقتی مقصدش دود می شود می رود هوا دیگر نمی داند کجا برود. همینجوری ویلان می شود توی خیابانها. یک لحظه خودم را پیاده می دیدم که دارم وسط جمعیت می دوم و یک هواپیمای بمب افکن هم دارد مثل پدر دامادی که صد دلاری روی سر مهمانها می ریزد، بمب شاباش می دهد. یک لحظه بعد دوباره داخل اتوبوس نشسته بودم و اتوبوس هم همینجوری می رفت. چیزی نگذشت که دوباره یک هواپیما یا هلیکوپتر یا چه می دانم هر چیزی که می تواند پرواز کند و در حین پرواز اتوبوسی را به گلوله های خرکی ببندد افتاد به جان ما. مسافران جیغ و داد می کردند… می دانستیم کارمان تمام است. من هم به همین نتیجه رسیده بودم. اما جیغ و داد نکردم. سرم را چسباندم به شیشه ی سرد اتوبوس و منتظر مرگ شدم. عکس العمل های آدمها در خواب زیاد فرقی با بیداری ندارد. یعنی اگر بیدار هم بودم و قرار بود بمیرم زیاد دست و پا نمی زدم. حالا نمی دانم این دست و پا نزدنم از سر استیصال بود یا شجاعت اما هرچه بود حس خوبی داشت. اینکه خودت را بیاندازی در آغوش مرگ و هیچ دست و پا نزنی. بگذریم! نمی دانم دقیقاً چه شد اما در سکانس بعدیِ خواب، ما زنده بودیم و اتوبوس هم سالم. از راننده علت را جویا شدم (کور شوم اگر دروغ بگویم!) گفت بابا اینها فقط می خواستند ما را بترسانند و قصد نداشتند ما را بکشند. البته من هرچه فکر کردم نفهمیدم این چه طرز ترساندن است. یا این خلبانه مرض داشته یا نشانه گیری اش خیلی خوب بوده که توانسته این همه به اتوبوس شلیک کند بدون اینکه یک تار مو از سر مسافرانش کم شود، یا راننده اتوبوسمان اعتماد به نفس کاذب دارد و فردا پس فردا می گوید می خواهیم با همین اتوبوس برویم اف ۱۴ شکار کنیم.

سه روز بعد از این خواب، هواپیمای تهران – ارومیه سقوط کرد. مسئولین ذیربط معتقدند این حادثه عادی بوده و هرجای دنیا ممکن است از این اتفاق ها بیافتد. قبلش هم گفته بودند تحریم ها هیچ اثری ندارند. یک آقای غربی هم آمده بود در بی بی سی می گفت قطعات هواپیما شامل تحریم نمی شود و ما آنها را در اختیار ایران می گذاریم تا خطری جان مسافران ایرانی را تهدید نکند.

و من هنوز دارم به این فکر می کنم که راننده اتوبوس راست می گفت یا خلبان تیراندازی اش افتضاح بود؟

می توانید بازتاب های این نوشته را از طریق RSS 2.0 دنبال کنید.
۷ دیدگاه :)
 • م.ک. گفت:

  اگر بجای اتوبوس قطار خواب دیده بودی (قطاری که ترمز بریده) یک تعبیر حسابی از خوابت میکردم. راننده اتوبوس هم با این توصیفاتی که گفتی بدجوری شبیه اون بابا بوده.

  • It's also important to note that the auto market is orders of magnitude larger than the iWhatever market.Actually, it's less than a single order of magnitude. In their most recently available year-end statements, Apple's revenues alone were $65b compared to GM revenues of $135b. In revenue terms, the auto sector is smaller than the electronics sector because not everyone buys a car and certainly not every year, whereas gadget turnover is far higher.

 • mary گفت:

  to ro khoda vaghty aghaye ma dare mire khune khab nabibinia!aslan ye moamele man kharjo makhareje update kardane weblog besyar zibao jazabo por mohtavato!midam to az ye hafte ghablesh nakhab vaghty khabare residano salamatish residam khodam miram bejat sare kar to 2hafte begir takht bekhab!

  • A.H گفت:

   قبول! اما یه مشکلی هست! من توی بیداری هم خواب می بینم! (از اسم وبلاگ معلوم نیست؟)
   یه نکته ظریف دیگه هم که بهش دقت نکردین اینه که بادمجون بم آفت نداره :D شما نگران آقاتون نباش!

 • داریوش گفت:

  کجا رفتی یوهو از تو گودر؟

  بلاگت هم که انگار فیلتر شد یوهویی؟

  خبریه (ترور،تعقیب…)

  • A.H گفت:

   وبلاگ که ظاهراً مشکلی نداره اما اکانت گوگلم غیرفعال شده بود و به دلیل تحریم مجبور شدم دست به دامن اهالی غیور کانادا بشم تا برام فعالش کنن! همین الان درست شد و من با قدرت به عرصه ی گودر برگشتم! :دی

 • S گفت:

  فوق العاده بود…

 • شما بفرمایید!