از مزایای مرد بودن است که می توانی در خیابان تا هر وقت که دلت خواست، تنهایی یا با دوستانت قدم بزنی. می توانی گاهی بلند بلند بخندی، سر آدم ها داد بزنی و وقتی از کسی خوشت نمی آید، چند تا فحش هم حواله‌اش کنی. می توانی هرجا، در هر رستورانی، قهوه خانه‌ای، هر پارک و کوه و بیابانی که دلت خواست، هرطور دلت خواست، هر غذایی دلت خواست، بخوری. می‌توانی عاشق که می‌شوی عشقت را پنهان نکنی. اشتباه که می کنی سرت را بالا بگیری بگویی اشتباه کردم، مسئولیتش را هم می‌پذیرم و به هیچ کسی هم ربط ندارد. اینها و هزاران می‌توانی ِ دیگر باعث شده مرد بودن خیلی باحال باشد! مزایای زیادی دارد که فقط مردها می توانند درک کنند، اما مرد بودن هم برای خودش سرافکندگی هایی دارد…

و یکی از مهم‌ترین سرافکندگی های مرد بودن این است که هیچ کدام از مزایای بالا را زن بودن ندارد.

 

می توانید بازتاب های این نوشته را از طریق RSS 2.0 دنبال کنید.
۸ دیدگاه :)
 • هدیه گفت:

  “و یکی از مهم‌ترین سرافکندگی های مرد بودن این است که هیچ کدام از مزایای بالا را زن بودن ندارد.”

  بعضی از مزایای بالا رو زن ها در ایران و یا کشورهای مسلمان و جهان سوم ندارند…
  این بیشتر جای سرافکندگی داره واینکه بعضی از این مزایا توسط مردها از زن ها گرفته میشه…..

 • mahmir گفت:

  چه عباس آقای با شعوری !
  آقا مواظب باش حیف نشی:)

 • سارا گفت:

  اگه ریش بزی داشتم حتما الان با یه حالت متفکر و یه ابروی بالا رفته با طمانینه دستی بهش میکشیدم.می دونید چیه؟دارم به تعریفِ “مزایا”فکر میکنم؟؟!!!
  واقعا این چهار تا قلمی که نام بردید رو راستی راستی مزایا حساب میکنید؟هه هه هه(نیشخند)
  غیر مستقیم ابراز داشتید که ما زنها باعث سرافکندگی شما ذکور هستیم؟؟؟هه هه هه!
  اگر اینا مزایا حساب میشه خدا رو صد هزار مرتبه شکر که ما زن شدیم.
  گرچه تا وقتی انسانیت زیر پا نرفته انسان می تونه هر کاری انجام بده ولی در کل “زن” باید وقار و طمانینه ی خودش رو حفظ کنه و جایز نیست هر کاری دلش خواست انجام بده.با این حال هنوزم وقتی بلند میخندم و اخطار میگیرم میگم:ایییییییش!:)))))))))))
  روز پدر مبارک

  • عباس گفت:

   سارا خانم کلاً منظورم رو اشتباه گرفتی!
   خب اینا اگر هم خودشون مهم نباشن، چیزی که مهمه اینه که از نتایج ِ آزادی هستن. آزادی ای که برای اکثر زن های این کشور وجود نداره! حالا یه عده اسمشو میذارن وقار، یه عده میگن عرف، یه عده میگن استبداد! چیزی که برای من مهمه اینه که اسمش هرچی باشه آزادی نیست. من نمیتونم محدود کردن صدای خنده ی یک انسان رو به هر دلیلی که باشه، بپذیرم. اگر وقار باعث میشه یه انسان نتونه وقتی که خوشحاله از ته ِ دل بخنده، پس اصلاً مرگ بر وقار! یادتون باشه ما اومدیم روی کره ی زمین که زندگی کنیم، که شاد باشیم. نیومدیم که فقط وقار و طمأنینه داشته باشیم.
   در مورد سرافکندگی هم به این دلیل گفتم که -درست یا غلط- به نظر ِ من تقریباً همه ی این آزادی ها رو مرده از زنها سلب کردن.

 • mahmir گفت:

  تمجید ;) چرا شک می کنی؟

 • baran.bidad گفت:

  اندر معایب همین کشورای جهان سوم خود زن ها هم هستن که اصولن بعضی هاشون مازوخیسم دارن و هتا نمیخوان بپذیرن که حقوقی دارند درست به اندازه ی یک مرد.تازه محدودیت رو انگار دوست دارن و راحت پذیرفتنش.البته شکی نیست که بازم تو این طرز تفکر زن ها مردها نقش داشتن و بهش شکل دادن ولی خب من زن خودم ینی واقعن نخواستم بفهمم که منم بشرم؟درست به همون اندازه که یه مرد هست؟درست به همون اندازه که یه مرد میتونه بد باشه (البته همون کارایی که بعضیا بد میدونن…) زنم میتونه و همون اندازه که مرد میتونه خوب باشه زنم میتونه؟
  این تفاوت هایی که الان هست رو بازم نباید کامل به گردن جنس نر انداخت! این تفاوت ها و تبعیض ها ننگ برای بشریت است!

 • شما بفرمایید!